Global Impact Competition

TEDxBrno je jedním z partnerů soutěže Global Impact Competition, kterou pořádá Singularity University - jedna z nejprestižnějších univerzit v Silicon Valley se zaměřením na technologické inovace s partnery jako např. Autodesk, Google, Nokia nebo Cisco.

Střední a východní Evropa je jedním ze 13 regionů, pro kterou je soutěž letos otevřena. Soutěže se mohli zúčastnit všichni, jejichž projekt má potenciál zlepšit život alespoň milionu lidí v regionu díky novým technologiím v oblasti zdraví, vzdělávání nebo bezpečnosti. Autoři dvou nejlepších projektů získají stipendia v hodnotě 25 tisíc dolarů na dopravu, ubytování, stravu a samotné studium v rámci letního programu.Odborným partnerem soutěže pro ČR je Jihomoravské inovační centrum (kontakt Lucie Brešová). Vedle JIC podpořila soutěž v ČR také Americká obchodní komora (AmCham) a naši kolegové z Budapešti - TEDxDanubia.

Inovátoři mohli své nápady přihlásit do 15. února 2013 prostřednictvím 2-min videozáznamu, který prezentoval projekt, tým a motivaci k účasti. Ze sedmi českých účastníků vybral koordinační tým TEDxBrno ve spolupráci se zástupci města Brna Beatu Holou, s níž se můžete potkat na květnové konferenci.

Děkujeme za podporu


pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky

 

11|5|2013
Divadlo Reduta, Brno